Jaki CRM wybrać dla małej firmy?

Open Source

Co to jest CRM?

Czym jest CRM? W skrócie: system CRM (ang. Customer Relationship Management) służy do usprawnienia obsługi klienta. Co to w praktyce oznacza? CRM pozwala na automatyzację i wspiera zarządzanie danymi o klientach. Nie tylko przechowuje te dane, ale także pozwala na prosty dostęp do nich, a także umożliwia analizę informacji oraz przygotowanie na ich podstawie planu dalszych działań. Przy pomocy systemu CRM można także monitorować dotychczasowe działania, które zostały podjęte w relacjach z klientami. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule “Co to jest CRM”.

Dlaczego warto używać systemu CRM?

Jaką korzyść daje program CRM dla małej firmy? I czy w ogóle warto rozważyć tę opcję, skoro Twój biznes dopiero raczkuje? Niewielkie przedsiębiorstwa wciąż korzystają z rozwiązań niedoskonałych do zarządzania klientami, jak np. arkusze kalkulacyjne. Pamiętaj jednak, że prowadzenie biznesu w głównej mierze opiera się na budowaniu relacji z klientami - i właśnie dlatego powinno się dołożyć wszelkich starań, by żadne leady nie zostały zapomniane. System CRM dla małej firmy to ogromne korzyści.

Jakie zalety mają programy CRM?

  • Zapewniają dużo lepszą obsługę klienta,
  • umożliwiają analizowanie wyników dotychczasowych działań,
  • pozwalają na planowanie dalszych działań,
  • umożliwiają wykonanie profilowania klienta,
  • przechowują dane o klientach w jednym miejscu,
  • oszczędzają czas.

Jak wybrać CRM dla małej firmy?

Jak wybrać CRM dla małej firmy? Czym się kierować przed podjęciem decyzji i na co zwracać uwagę?

  • Przejrzystość - CRM dla małych firm powinien mieć prosty i czytelny interfejs. Bezwzględnie musi także mieć łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych modułów oraz informacji.
  • Wydajność - rozwiązania CRM dadzą Ci korzyści tylko w momencie, w którym same będą działać jak należy. System nie może się zacinać i nie może co chwilę pokazywać błędów, które zwyczajnie uniemożliwiają pracę.
  • Personalizacja - to również jedna z ważniejszych cech, które musi mieć najlepszy CRM dla małej firmy. Możliwość dodawania lub usuwania modułów, a także przesuwania ich i dopasowywanie do potrzeb firmy to absolutna konieczność.
  • Koszt - a raczej niewielki koszt. Dla początkujących biznesów to niezwykle ważny punkt. Można skorzystać z systemu CRM dla firm online, który jest darmowy. Darmowy nie oznacza gorszy!

Polski system CRM YetiForce

Polski CRM YetiForce to niezwykle nowoczesny, zaawansowany technologicznie system, który ma przejrzysty interfejs i jest całkowicie darmowy w wersji podstawowej. Ma otwarty kod, który umożliwia klientom nie tylko samodzielne wdrożenie, ale także dokonywanie własnych zmian. CRM YetiForce rozwijamy na bieżąco, a dodatkowo można wykupić specjalne moduły, które uzupełnią system. CRM YetiForce można także wykupić z kompleksową usługą, w skład której wchodzi instalacja, szkolenie pracowników i wdrożenie systemu.

Darmowy program CRM dla małej firmy - czy warto?

Darmowy CRM dla małej firmy to opcja, którą powinno rozważyć każde rozwijające się przedsiębiorstwo. Przede wszystkim system CRM gromadzi informacje o klientach w jednym miejscu, a także pozwala na wykorzystywanie danych do analizy wyników sprzedażowych oraz do planowania kolejnych działań. Zabezpiecza Cię także przed zapomnieniem o leadach, co może się zdarzyć przy korzystaniu z niedoskonałych, tymczasowych rozwiązań (jak np. z arkuszy kalkulacyjnych). Podczas wyboru CRM do małej firmy należy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale także na możliwości rozbudowy, rozwiązania płatne i darmowe, liczbę modułów i możliwość personalizacji. CRM powinien być prosty w obsłudze, mieć intuicyjny interfejs, a także - albo przede wszystkim - powinien działać płynnie i wydajnie. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse sprzedażowe, a także znacznie poprawisz relacje z klientami.

Mariusz Krzaczkowski

07 November 2022

KNOWLEDGE BASE

YetiForce S.A.
al. Jana Pawła II 22,
00-133 Warszawa, Polska

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+48 884 999 998

NIP: 118-000-24-25
KRS: 0000940956
REGON: 008163492


©2024 YETIFORCE. ALL RIGHTS RESERVED.