Jak skuteczniej realizować projekty dzięki wykresowi Gantta?

Functionalities

Masz wrażenie, że realizowane projekty nie idą tak sprawnie, jak powinny? Chcesz mieć większą kontrolę nad ich przebiegiem? Kluczem do prowadzenia skutecznych projektów jest wykres Gantta.

Czym jest wykres Gantta?

Wykres Gantta to narzędzie wykorzystywane do kontroli czasu pracy, szczególnie przydatne zespołom projektowym. Pozwala zwizualizować w formie wykresu harmonogram działań, łatwiej planować etapy projektów i zadania wielu osób.

 wykres gantta

Główne informacje widoczne na diagramie Gantta to lista zadań w pionie oraz linia czasu w poziomie. Pozostałe dane, które można znaleźć na tym wykresie, to:

  • nazwisko pracownika odpowiedzialnego za zadanie/etap,
  • liczba godzin przeznaczona na pracę przy zadaniu/etapie,
  • priorytet,
  • procent wykonania,
  • status realizacji,
  • zależności pomiędzy poszczególnymi zadaniami.

Taka forma przedstawienia projektu przejrzyście obrazuje jego przebieg. Już na pierwszy rzut oka wiesz, które etapy lub zadania zostały zakończone i ile czasu na nie poświęcono. Możesz zweryfikować, czy dotrzymane są deadline’y lub czy można przewidywać opóźnienie projektu. Daje to możliwość odpowiednio szybkiej reakcji - zaktualizowania realnego terminu zakończenia lub przyspieszenia zadań zespołu.

Jak udoskonaliliśmy wykres Gantta?

Dopracowując wykres Gantta w YetiForce CRM 5, postawiliśmy na zwiększenie jego użyteczności podczas korzystania. Chcemy, aby był on jak najwygodniejszy i realnie usprawniał pracę. Udoskonaliliśmy sposób, w jaki przeliczany jest procent realizacji celu zadania. Cały wykres jest również bardziej przejrzysty, a dostępne opcje bardziej widoczne.
Zwiększyliśmy jego responsywność - możesz bezproblemowo korzystać z niego na urządzeniach mobilnych lub w mniejszych oknach przeglądarki.

Skuteczniej realizuj projekty

Wykres Gantta pozwoli Ci na skuteczną realizację projektów i zwiększenie produktywności pracowników. Dzięki stworzeniu czytelnych harmonogramów działań wszyscy uczestniczący w projekcie wiedzą, kiedy dołączają do projektu, jakie są deadline’y i z kim współpracują na jakim etapie.

Dane są prezentowane w czasie rzeczywistym. Regularne uzupełnianie CRM-u przez wszystkie osoby w firmie pozwala kadrze zarządzającej skuteczniej kontrolować obciążenie pracą pracowników - menedżerowie mają wgląd w ilość obowiązków podwładnych. Dzięki temu czas pracy jest produktywniej wykorzystywany.

Informacje o wykonanych zadaniach, rozpoczętych etapach czy zakończeniu projektu nie muszą być przesyłane pomiędzy pracownikami. Każdy uczestnik projektu ma wgląd w informacje o aktualnym stanie realizacji, dzięki czemu unika się zbędnych wiadomości i przyspiesza komunikację.

Przekonaj się, jak ulepszony YetiForce CRM pomoże Twojej firmie zwiększyć skuteczność działań. Pobierz najnowszą wersję!

Mariusz Krzaczkowski

08 November 2022

KNOWLEDGE BASE

YetiForce S.A.
al. Jana Pawła II 22,
00-133 Warszawa, Polska

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+48 884 999 998

NIP: 118-000-24-25
KRS: 0000940956
REGON: 008163492


©2024 YETIFORCE. ALL RIGHTS RESERVED.